Agenda

15:00 - 16:00

Testy jednostkowe w .NET

Maciej Aniserowicz

Podczas sesji zaprezentowane zostanie pragmatyczne podejście do pisania testów jednostkowych w .NET. Teoria w połączeniu z praktyką zademonstrują dlaczego automatyczne testowanie oprogramowania jest niezmiernie ważne oraz... jak robić to bezboleśnie.

16:00 - 17:00

scriptcs - C# na diecie

Filip Wojcieszyn

scriptcs to inicjatywa Open Source mająca na celu dostarczenie programistom C# rewolucyjnego modelu tworzenia aplikacji w znanym im języku, acz z lekkością i dynamicznością charakterystyczną dla node.js - bez użycia Visual Studio, z uproszczoną semantyką języka i bez problematycznej otoczki związanej z kompilacją czy zarządzaniem DLL-kami. scriptcs integruje się głęboko z Nugetem oraz proponuje unikalny model roszerzeń wzorowany na "require" znanym z node.js. scriptcs to niezwykle subtelna i ekscytująca wyprawa w kraine skryptowego C#.

17:00 - 18:00

JavaScript dla C# developera

Jakub Gutkowski

Sejsa poświęcona JavaScriptowi. Językowi, który kochamy i nienawidzimy. Jakub pokaże częste problemy na jakie natrafia programista C# w JavaScript. Będzie o różnicach, podobieństwach oraz tym co jest prawdą w C#, a JavaScripcie nie jest.

18:00 - 19:00

PRZERWA

19:00 - 20:00

Node.js, Edge.js i Windows Azure

Tomasz Janczuk

Dowolna aplikacja webowa może być zaimplementowana zarówno w Node.js jak i w .NET. Jednak każda z tych technologii ma swoje mocne i słabe strony. Wykonywanie obliczeń obciążających procesor albo dostęp do MS SQL z Node.js nie jest łatwy. Podobnie dostęp do baz danych NoSQL ze środowiska CLR nie jest tak naturalny jak z JavaScript. Wybór określonej technologii do implementacji całości aplikacji jest więc często kompromisem. Lepszym rozwiązaniem dla programisty byłaby możliwość wyboru technologii w zależności od aspektu aplikacji. W czasie tej sesji Tomek pokaże sposób tworzenia aplikacji webowych wykorzystujących zarówno Node.js jak i .NET w ramach jednego procesu systemowego w oparciu o Edge.js (http://tjanczuk.github.io/edge). Edge.js umożliwia wymianę danych pomiędzy V8 i CLR oraz zapewnia synchronizację jednowątkowego modelu Node.js i wielowątkowego modelu CLR w obrębie pojedynczego procesu. Ułatwia to tworzenie hybrydowych rozwiązań wykorzystujących mocne strony obu technologii. Na koniec zostanie pokazane jak w łatwy sposób aplikacja taka może być udostępniona w internecie w oparciu o Windows Azure Web Sites.

20:00 - 21:00

Windows Phone 8 Tips & Tricks

Maciej Grabek

Windows Phone to dynamicznie rozwijająca się platforma, która zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników i programisów. Okazuje się, że posiada również pewne arkana, o których nie wszyscy wiedzą, a które pozwalają tworzyć lepsze i bardziej przyjazne użytkownikom aplikacje. Dołącz się do konreferncji i przekonaj co jeszcze warto wiedzieć o Windows Phone.