31 października 2015 15:00 - 22:00
Wirtualna konferencja dla .NET developerów.

Intro


15:00 - 16:00

ASP.NET vNext - Na co zwrócić uwagę

Jakub Gutkowski

ASP.NET vNext mimo że jeszcze w beta, dostarcza już szereg ciekawych rozwiązań które nie tylko ułatwią nam programistom tworzenie oprogramowania, ale także pozwolą na większą swobodę pracy, nie ograniczając nas do jedynego słusznego systemu operacyjnego. Większa część nowości przelała się już po sieci, jednak wciąż są rejony vNext o których dużo niema, a są na tyle interesująe i praktyczne, że aż dziw iż musieliśmy tyle na nie czekać :) Jakie to elementy? Zapraszam na sesję na której pominiemy dnx'y, a skoncentrujemy się na tym co dają nam już dostępne biblioteki i paczki NuGet.


16:00 - 17:00

Testy jednostkowe w praktyce, vol 3: testy konwencji

Maciej Aniserowicz

Po dwóch prezentacjach o testach na dotNetConfPL (Testy jednostkowe w .NET, Testy jednostkowe w praktyce, vol 2) czas na coś z zupełnie innej beczki: prelekcję o testach! Tym razem skupimy się na zupełnie innym przypadku, w którym testy automatyczne mogą okazać się niezwykle pomocne. Będzie o tzw "convention tests". Co mają wspólnego testy z kompilatorem ? Jak upewnić się, że nawet nowe osoby w zespole programują "tak jak trzeba"? Albo że bug, na który natknęliśmy się dzisiaj, nie powtórzy się nigdy więcej w skali całego systemu? To tylko kilka pytań, na które odpowiem podczas swojego wystąpienia. Zapraszam!


17:00 - 18:00

Vagrant with Windows czyli włóczęga z oknami

Piotr Stapp i Mateusz Janiszewski

Tworzenie reprodukowalnych środowisk na Windows zawsze było dużą bolączką. Ale świat poszedł do przodu i narzędzia typowo Linuxowe stały się dostępne na Windows. W naszej sesji pokażemy od zera do bohatera jak postawić własne środowisko testowe dla programisty .NET.


18:00 - 19:00

Double Loop TDD z MVC 6 w praktyce

Waldemar Mękal

W trakcie wystąpienia pokażę jak praktycznie stosować Double Loop TDD w aplikacjach pisanych w oparciu o MVC 6 i EF 7. Zaimplementuję nowy feature zaczynając od stworzenia testu akceptacyjnego UI. Następnie będe tworzył kolejne testy jednostkowe i kod aplikacji, tak by uzyskać działającą funkcjonalność.


19:00 - 20:00

Funkcyjne zabawki w obiektowej piaskownicy

Marcin Malinowski

Wiedza o tym, skąd autorzy języka C# czerpali inspiracje, jakie były ich intencje i jakie są ich długofalowe plany, nie jest powszechna. Tymczasem uważam, że bez niej nie można w pełni wykorzystać potencjału zawartego w tym języku. Silne przenikanie paradygmatu funkcyjnego do obiektowego, w pierwotnych założeniach języka, nie będzie zaskoczeniem, gdy uświadomimy sobie, że ci sami autorzy stworzyli również język F#. Ten młodszy i biedniejszy kuzyn poczyna sobie całkiem nieźle i stał się główną inspiracją dla najnowszego wcielenia swojego starszego krewnego. Niedawne otwarcie przez Microsoft platformy .NET i upublicznienie zapisów spotkań komitetu projektowego, daje nam niemożliwy wcześniej wgląd w proces powstawania przyszłych wersji tego języka. Jedno wiemy już na pewno: funkcyjnych zabawek będzie jeszcze więcej!


20:00 - 21:00

Co było pierwsze: kod czy architektura?

Sławomir Sobótka

Kim jest architekt? Czasem dostajesz taki tytuł zamiast podwyżki. Czasem jest to powód do dumy a czasem nie. Zastanowimy się od innej strony: czasem bywasz architektem - co powinieneś wiedzieć i umieć? Podejdziemy również coachingowo: co ma w głowie architekt i jak rozumuje i podejmuje decyzje? Problem jest taki, że są w naszej branży trzy słowa, których nikt nie rozumie: architektura, moduł i komponent.Pokażę jakie są poziomy architektury, jak je wizualizować, po co i jakie wprowadzamy ograniczenia na każdym z poziomów. Zastanowimy się też kiedy da się zakładać z góry architekturą a kiedy może ona wyłaniać się z niskopoziomowych decyzji w kodzie.Aby móc wyłaniać architekturę poznamy nieco wzorców architektury aplikacyjnej i systemowej oraz kodowania w notatniku. Tak przy okazji: czy REST ma zawsze sens?


21:00 - 22:00

Internet of Things gdzie zacząć

Arkadiusz Benedykt

Internet of Things to wielki buzz word ostatnich miesięcy. Jeśli coś nie jest Internet of Things to nie ma sensu tego kupować. Na początek pokażę w telegraficznym skrócie co to jest Internet of Things i dlaczego warto się tym zainteresować a potem pokażę od czego zacząć aby stworzyć swój pierwszy rewolucyjny produkt. Czyli zaglądniemy w podstawy - podstawy elektroniki oraz zastanowimy się w co trzeba zainwestować i jak później poskładać pierwsze działające urządzenie.


Outro


Partnerzy