5 Listopada 2016 15:00 - 22:00
Wirtualna konferencja dla .NET developerów.

W tym roku, poraz czwarty, mieliśmy przyjemność poprowadzić konferencję.
Dziękujemy prelegentom za przygotowanie sesji na najwyższym poziomie!
Ta konferencja nie odbyła by się bez społeczności!
Dziękujemy, że już 4 rok jesteście z nami!

INTRO


15:00 - 16:00

Pogromcy mitów: HTTP/2 i wydajność

Piotr Stapp

Wydajność webowa była, jest i będzie istotna. Wielu deweloperów pokłada nadzieje w HTTP / 2, który już wkrótce ma być powszechny. Jednakże, czy wszystkie problemy zostaną magicznie rozwiązane ? Zaczniemy od historii, dotkniemy tego co jest dzisiaj, a potem skupimy się na najbliższej przyszłości.Uwzględniając m.in: HTTP / 2, FLIF i WebP czy Google HTML/ CSS Style Guide. Kilka mitów i pseudo-faktów zostanie sprawdzonych i obalonych na żywo. Będzie niezła zabawa!


16:00 - 17:00

Hackowanie ILa

Paweł Łukasik

W codziennej pracy używamy .NETa kodując w C#, F# czy VB. Ale siedzący pod spodem IL daje nam trochę większe możliwości niż to co mamy dostępne na co dzień. W prezentacji pokażę przydatne, nieprzydatne oraz ciekawe możliwości które daje nam IL jeśli tylko pozwolimy sobie na jego poznanie.


17:00 - 18:00

Universal Windows 10 Platform

Daniel Krzyczkowski

Podczas prezentacji uczestnicy zostaną wprowadzeni w temat Uniwersalnej Platformy Windows 10. Będą mogli zdobyć wiedzę na temat tworzenia responsywnych aplikacji dla rożnych urządzeń z systemem Windows 10.


18:00 - 19:00

Zrozumieć współbieżność

Szymon Kulec

W świecie .NET, wspieranym obecnie przez async/await, zrozumienie programowania współbieżnego staje się pożądaną cechą każdego developera .NET. Podczas prezentacji przyjżymy się niskopoziomowym API dostarczanym przez platformę .NET, które umożliwiają tworzenie wydajnych współbieżnych struktur takich jak ConcurrentStack czy ConcurrentQueue. Skutkiem ubocznym prezentacji może być także całkowite zrozumienie architektury dzisiejszych procesorów oraz magii stojącej za volatile.


19:00 - 20:00

Uwierzytelnianie w systemach rozproszonych

Marek Zając

Rosnąca popularność usług oferowanych przez zewnętrznych dostawców w modelu SaaS, czy ostatnio popularnej architektury serverless, sprawia, że istotnym elementem integracji systemów znajdujących się w publicznej chmurze i systemów znajdujących się w siedzibie przedsiębiorstwa staje się zapewnienie bezpiecznej komunikacji pomiędzy tymi systemami. Jednym z takich przypadków może być sytuacja, gdy baza danych użytkowników znajduje się wewnątrz przedsiębiorstwa, a aplikacja na serwerach dostawcy aplikacji. Prezentacja przedstawia możliwe sposoby uwierzytelniania użytkowników w systemach rozproszonych z uwzględnieniem technologii pojedyńczego logowania Single Sign-On.


20:00 - 21:00

Aurelia – Create next generation JavaScript apps today

Dariusz Pawlukiewicz

Trendy w świecie frontendu zmieniają się bardzo szybko – to fakt. Czasy knockout.js i Backbone przemijają, a w ich miejsce zagościły na stałe React i AngularJs. Kto więc zostanie kolejnym trendsetterem? Wielu developerów typuje Angulara 2.0, inni przewidują utrzymanie obecnych liderów na rynku. Istnieje jednak framework, który pozostaje w cieniu Googla i Facebooka, a który ma szanse na odebranie bardzo dużego kawałka tego frontendowego tortu. Zapraszam na sesję, na której poznacie Aurelię!


21:00 - 22:00

Jak przestałem się bać i pokochałem przetwarzanie równoległe

Szymon Warda

Procesowanie wielowątkowe od dawna nie jest już tylko optymalizacją ale koniecznością. Wprowadzenie biblioteki Task Parallel Library (TPL) najlepiej znanej z .AsParallel() dodanego do LINQ może wydawać się rozwiązaniem wszystkich problemów, jednak próba użycia go przy zrównoleglaniu dużych procesów prawdopodobnie skończy się procesorem zajętym głównie przełączaniem się między wątkami. Tu na pomoc przychodzi Task Parallel Library Dataflow. Zaczniemy od idei, przez elementy z których składa się TPL Dataflow, po ważne ustawienia jak i sposoby na kontrolowanie pamięci i zużycia procesora. To poparte przykładami na żywo i własnym doświadczeniem.


OUTRO


Patronat Honorowy


Partnerzy