17 listopada 2018 14:00 - 21:00
Wirtualna konferencja dla .NET developerów.

W tym roku spotykamy się online po raz szósty!

14:00 - 15:00

3… 2… 1… Lift off… CosmosDB

Michał Jankowski

Azure CosmosDB jest jednym z najgorętszych tematów w ostatnim czasie. Technologia ta, baza danych NoSQL, pozwala na budowanie wysoko skalowalnej, rozproszonej bazy danych o prawie natychmiastowym dostępie do danych. Możliwości tego rozwiązania są olbrzymie. A czy Ty znasz jego potencjał? Jeśli nie, to ta sesja jest dla Ciebie. W jej trakcie zostaną przedstawione główne funkcjonalności Azure CosmosDB. Zastanowimy się, czy różni się ona od bazy relacyjnej. Jak wpływa to na jej projektowanie. Jakie są jej mocne i słabe strony. A przede wszystkim poznamy możliwości jej zastosowania przy budowaniu wysokowydajnych aplikacji.


15:00 - 16:00

.NET Core, Docker i Heroku - together forever

Maciej Jędrzejewski

.NET CORE, DOCKER I HEROKU - TOGETHER FOREVER - Napisałeś aplikację ichcesz ją pokazać światu. Następny krok to jej opublikowanie. Tylko gdzie to zrobić? Heroku to rozwiązanie, które w oparciu o AWS zapewni Ci łatwy i przyjemny proces konfiguracji aplikacji i jej deploymentu. Co więcej, podczas rejestracji nie będziesz potrzebował żadnych kart kredytowych. Brzmi bardzo dobrze. Tylko po co w takim razie stosować Dockera dla aplikacji .NET? Podczas prezentacji przejdziemy przez cały proces - od stworzenia aplikacji w .NET Core, konfiguracji Dockera, aż po deployment do Heroku. Będzie się działo!


16:00 - 17:00

Azure Functions - pisanie własnych rozszerzeń

Kamil Mrzygłód

Azure Functions, jako koronny przykład technologii serverless w Azure, potrafi zaskakiwać. Teoretycznie - FaaS pełną gębą gdzie abstrakcja goni abstrakcję a całość to zamknięty sandbox, którego cieżko odpakować. Praktycznie - całkiem fajny framework, którego można wyginać wedle uznania - pod warunkiem, że wiesz czego(i jak) używać. Podczas prezentacji zobaczycie jak działa model rozszerzeń w tej usłudze i na co zwrócić uwagę używając wersji V1 oraz V2.


17:00 - 18:00

IL — między piekłem a niebem.

Krzysztof Owsiany

Czym jest IL? Wykorzystanie narzędzi do analizy pisanego kodu. Nie zabraknie też powiązanych tematów: JIT, CLR, CTS, CLS, class, struct, boxing, kompilacja, dekompilacja, mnemoniki, manifest, metadane.


18:00 - 19:00

WebAssembly and .NET

Joanna Lamch

WebAssembly będą następną dużą rzeczą w świecie IT. Już teraz nie tylko jest o nich głośno ale zaczynają zmieniać oblicze aplikacji webowych. Aplikacje webowe to przecież JavaScrip co to ma z .NETem i C# wspólnego? Microsoft eksperymentuje z razorem w przeglądarce czyli Blazor'em. Jednak nie tylko Blazor możliwy jest do uruchomienia jako WebAssembly, mamy też Ooui oraz Uno, a wszystko to oparte na Mono. Czyli .NET w przeglądarce i WebAssembly w pigułce.


19:00 - 20:00

Machine Learning w .NET - czyli podróż tam i z powrotem

Maciej Jędrzejewski

Sztuczna inteligencja, machine learning - przyszłość, a nawet teraźniejszość w systemach na całym świecie. Analiza danych, podejmowanie na ich podstawie decyzji. Czym są te zagadnienia, w jaki sposób rozpocząć przygodę z machine learning w .NET? - na te i inne pytania odpowiem podczas prezentacji.


20:00 - 21:00

Bebechy wyjątków

Adam Furmanek

Wiesz jak rzucić i złapać wyjątki, ale czy wiesz, jak są one zbudowane pod spodem? Czy znasz SEH, VEH, VCH, SJLJ i inne technologie w Windowsie? Czy wiesz, po co C# wprowadził exception filters i jak złapać StackOverflowException? W trakcie prezentacji poznamy szczegóły implementacyjne mechanizmów do łapania wyjątków. Zobaczymy kod z wielu języków, zarówno z poziomu procesora i WinAPI, jak również z C++, IL czy C#. Pokażę także kiedy bloki finally nie są wykonywane, jak ratować się w przypadku poważnych błędów w dostępie do pamięci, a także jak w C# złapać absolutnie wszystko, nawet StackOverflowException.


Partnerzy


Chcesz zostać partnerem konferencji? Napisz do nas!